AKA Zamów Online B2B

AKA w Grupie Instal-Konsorcjum

Jesteś tu:

Grupa Instal-Konsorcjum

Instal-Konsorcjum Sp. z o.o.
to podmiot będący jedną z największych sieci hurtowni instalacyjnych w Polsce. Główna siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, jednak placówki  Hurtowni wchodzących w skład Grupy rozsiane są po całym kraju. Dzięki temu Instalatorzy, Serwisanci i pozostali Klienci mogą nabyć asortyment instalacyjny i grzewczy najwyższej jakości w dogodnym dla nich miejscu.

Instal-Konsorcjum jest członkiem Grupy EDT — największej światowej organizacji, która zajmuje się handlem hurtowym. W jej skład wchodzi ponad 1000 hurtowni instalacyjnych, które usytuowane są w 14 krajach Ameryki Północnej i Europy. Grupa Instal-Konsorcjum rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku. W 2022 roku obchodziła 26-lecie istnienia. Na ten moment reprezentuje 31 hurtowni instalacyjnych, dzięki którym może pochwalić się ponad 150 punktami dystrybucyjnymi.

Wnętrze głównej siedziby Instal-KonsorcjumSiedziba główna Instal-Kosnorcjum

Wartości Grupy Instal-Konsorcjum


Wartości takie jak uczciwość, otwartość i szacunek do drugiego człowieka są nadrzędnymi w Grupie Instal-Konsorcjum. Zarówno właściciele, zarządzający, jak i pracownicy uważają, że to dzięki nim osiągną sukces. To właśnie one, obok odpowiedzialności za każdy czyn, doskonałej pracy zespołowej wykorzystującej talenty pracowników oraz wysokiej jakości usługi, stały się fundamentem organizacji. Powyższe wartości pozwalają Grupie osiągać założone cele, a także ciągle się doskonalić, dając Klientom nie tylko najlepszą ofertę asortymentową, ale także fachowe doradztwo i obsługę.

Krótki rys historyczny Grupy Instal-Konsorcjum


Od początków istnienia Grupy Instal-Konsorcjum, czyli od 1996 roku, jej głównym celem było reprezentowanie hurtowni instalacyjnych w kontaktach biznesowych z producentami rozwiązań dostępnych na rynku. Połączenie  poszczególnych podmiotów w jedną całość miało ułatwić zakup wysokiej jakości rozwiązań z branży grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej, posługując się dużą skalą zamówień. Dzięki powyższym działaniom Grupa mogła wykorzystać swój potencjał i nabyć najlepszy na rynku asortyment. Cel, jaki Grupa Instal-Konsorcjum postawiła sobie na początku działalności, czyli zapewnienie przewagi konkurencyjnej i bezpieczeństwa poszczególnym podmiotom wchodzącym w jej skład, jest aktualny do dzisiaj.

Przyglądając się aktualnym działaniom Grupy, można śmiało stwierdzić, że oprócz dokonywania wspólnych zakupów, Konsorcjanci tworzą także spójną strategię rozwojową, komunikacyjną, a także opracowują procesy logistyczne. Ważne jest to, że pomimo wspólnych działań na rzecz Grupy, każda Hurtownia wchodząca w jej skład, zachowuje autonomię własnych działań.

AKA w Grupie Instal-Konsorcjum


Nasze członkostwo w Grupie Instal-Konsorcjum sprawia, że jesteśmy w stanie zaproponować każdemu Klientowi znacznie bogatszą ofertę produktową, szczególnie jeśli chodzi o nowości rynkowe w zakresie produktów grzewczych, instalacyjnych i sanitarnych.

Dzięki temu, że jesteśmy częścią Grupy, możemy nie tylko dzielić się własną wiedzą i doświadczeniem z innymi Hurtowniami, ale także mieć dostęp do marek własnych Grupy, Oferty Specjalnej, a także Programu Partnerskiego PIK, który pozwala naszym Partnerom  wymieniać pozyskanie punkty na cenne nagrody. Warto również wspomnieć o Akademii IK, w której możemy szkolić się i poznawać nowości pojawiające się w branży.

Członkostwo w Grupie Instal-Konsorcjum sprawia, że powiększamy naszą ofertę i stajemy się konkurencyjni oraz bardziej atrakcyjni na rynku, w porównaniu z innymi podmiotami działającymi w naszej branży. Co więcej, jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby każdego wymagającego Klienta, któremu zależy na atrakcyjnej ofercie produktowej oraz fachowej pomocy. Dodatkowo, w tym roku, Krystian Szczerbicki zostal wybrany na walnym Zgormadzeniu Wspólników do grona 7 osobowej rady nadzorczej Grupy IK, wspomagając swoim doswiadczeniem i wiedzą całą grupę.

Posiedzenie grupy Instal-Konsorcjum w zamku Topacz