AKA Zamów Online B2B

Pompy ciepła

Jesteś tu:

Pompy ciepła 

Budowa lub remont domu wymagają dokładnego zaplanowania i przemyślanych decyzji, które będą miały swoje konsekwencje w przyszłości. Konstrukcja budynku i użyte materiały to zaledwie wierzchołek góry lodowej, a równie ważną rolę odgrywają też dobrze poprowadzone instalacje wodne, grzewcze i elektryczne. Właściwe rozplanowanie instalacji ma duże znaczenie nie tylko w kwestii bezpieczeństwa mieszkańców, ale także ze względu na ich skuteczność. 

W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera ekologiczne, efektywne i korzystne w użytkowaniu urządzenia grzewcze, a ze względu na dostępną różnorodność najpopularniejszym wyborem są pompy ciepła. Pompy ciepła, o ile są odpowiednio wymiarowane, zapewniają nie tylko energię do ogrzania wody, ale też regulują prawidłowe działanie klimatyzacji czy wentylacji. 

W hurtowni AKA znajdziesz oszczędne i wydajne energetycznie pompy ciepła, które służą jako samodzielne urządzenia grzewcze. 

W naszym asortymencie znajdziesz:
- pompy ciepła gruntowe,
pompy ciepła powietrzne (split i monoblok). 

Energia prosto z… powietrza, słońca i wody!

Gruntowe pompy ciepła należą do najpopularniejszych w Polsce i umożliwiają korzystanie z energii zgromadzonej w ziemi. Ze względu na ich specyfikę możliwe jest zastosowanie dwóch typów instalacji - kolektorów gruntowych i sond gruntowych. Źródłem energii gruntowych pomp ciepła może być zarówno słońce, jak i wody podziemne, dzięki czemu chłodzenie budynków jest możliwe nawet w okresie letnim.

Innym rozwiązaniem są pompy ciepła powietrzne, w ramach których wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń tego typu - pompy ciepła powietrze/powietrze oraz pompy ciepła powietrze/woda.

W ramach powietrznych pomp ciepła występują dwa typy instalacji: 
- na zewnątrz - instalacja umożliwia podgrzewanie wody użytkowej na działce
lub pompa wewnętrzna montowana przy ścianie zewnętrznej. 

Budowa powietrznych pomp ciepła jest tańsza w instalacji w porównaniu do pomp ciepła gruntowych, a ich zaletą jest możliwość uzyskania ciepła z powietrza nawet o ujemnej temperaturze. 

Nie wiesz, którą pompę ciepła wybrać? Zastanawiasz się, jak dobrać moc pompy ciepła lub jakie grzejniki do pompy ciepła będą najlepsze? Nie przejmuj się! Nasi eksperci pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania, a polecani instalatorzy zagwarantują właściwy montaż urządzenia.

Sprawdź aktualne cenniki i katalogi dostępnych producentów.

Producenci:

Nasza oferta